Agelinde
Miks võtta endale Tiibeti Mastif?

Tiibeti mastif on suure varieeruvusega koeratõug

Ta võib olla lühikese, poolpika või pika karvaga, värvuselt valge, helekuldne, punane, sinine, must,täpid silmade kohal annavad Tiibeti mastifile ainuomase väljendusrikka ilme.Vana uskumuse järgi on silmade kohal asuvad laigud valvuri „topeltsilmad“, mis valvavad ka siis, kui koer magab. Halbade olendite lähenedes kihutab „topeltsilmadega“ koer kurjad vaimud, inimesed või loomad kartmatult minema.Samuti erinevad koerad üksteisest iseloomude poolest. Iga koer on omaette isiksus ja see teeb nad ainulaadseks.

Tiibeti mastif on väga rahulik ja inimlembene

Kõigi koerte ühine joon on, et neile meeldib inimese tähelepanu ja lähedus, samas on nad laisad ja magavad palju. Tiibeti mastif ei ole seda tüüpi koer, kes mänguasjaga inimesele järele jookseks.

Iga Tiibeti mastif on erinev ja eriline

Igaühel on erinev iseloom,mõned minu koerad on ülisõbralikud. Ühe sellise koeraga oleme käinud erinevatel lasteasutustel külas ning ühes väikses mõisakoolis käib ta lausa regulaarselt “tööl” lugemiskoerana. Teine koer on väga tugeva kaitseinstinktiga ning sobib suurepäraselt õuevalvuriks. Koeravalikul tuleb kutsika vanemate iseloomu kindlasti uurida, et koer oleks perekonna ootustele vastav. Aretuses pean kõige olulisemaks iseloomu, alles seejärel võiks teha terviseuuringud, sest iseloom on päritav ja koera põhiolemust ei ole võimalik ka hea kasvatusega muuta.

Tiibeti mastif on hästi õpetatav

Ehkki nad on aeglasemad kui mõned teised koerad, võtavad nad hästi õppust ja on oma olemuselt väga intelligentsed. Kindlasti peaks käima koertekoolis. Teadmiseks tuleb võtta, et kutsikad katsetavad agaralt piire. Nagu väike lapski, vajab ka Tiibeti mastif kohe alguses reeglite paikapanekut. Kui seda ei tehta, võib hiljem koeraga raske olla.

Tiibeti mastifil on ainult kord aastas jooksuaeg tavalise 2-3 asemel.

Tiibeti mastif sobib ka allergikutele

Sest tema karv on eriline ja tal ei ole spetsiifilist koeralõhna.

Tiibeti mastif sobib hästi Eesti kliimasse

Üle kõige armastab ta lund ja on üldiselt väga “ilmastikukindel”. Meeles tuleb pidada ka, et Tiibeti mastif sobib elama eelkõige oma majja. Isegi juhul, kui omanik käib koeraga tihti jalutamas, on korteris elamine tema jaoks piin.

Tiibeti mastif on truu sõber, hea kaaslane ja suurepärane valvur

Temaga on rõõm koos elada, ta vajab väga palju armastust ja annab seda vastu rohkem, kui sõnad suudaks öelda.Ta kaitseb oma peret elu hinnaga.

Tiibeti mastif muudab sinu elu

Minu elu on koerad palju muutnud. Tänu neile olen väga palju õppinud,leidnud häid sõpru nii inimeste kui koerte seas ja enam ei kujutaks oma elu nendeta ettegi.

Kui olete otsustanud

Mõelge ükskord veel,otsus peab olema kindel,Tiibeti mastif kiindub väga oma peresse ja tahab nendega koos olla lõpuni.Mina saan omalt poolt aidata igakülgse abiga kasvatamisel,aga teie poolt peab olema palju armastust,hoolivust ja aega.